Co można z książkami zrobić vol 4…

Ech Ci artyści. Czasem mam wrażenie, że ludzie się zwyczajnie nudzą:) Pokazywałem Wam już krajobrazy wyrzeźbione w książkach, można książki pięknie „rozebrać” mnóstwo rzeczy można z nimi zrobić. Czemu więc nie zanurzyć ich we wrzącej wodzie, detergencie i roztworze soli tak aby zrobiły się z nich kryształy? Ano czemu nie:) Niejaka Alexis Arnold jak pomyślała

Biblioteka w opuszczonym domu…

Znalazłem te piękne zdjęcia opuszczonego domu oraz biblioteczki na jednym z portali. Zdjęcia są na Flickrze i należą do człowieka o loginie jamescharlick :) Chciałbym obejrzeć sobie tę biblioteczkę:)

Dlaczego biblioteki są ważne? Listy do dzieci z Troy (1971)

Znalazłem wpis na portalu mental_flos. Dotyczy on prośby pewnej bibliotekarki z miasta Troy skierowanej do pisarzy, polityków, dziennikarzy, aktorów. Otóż otwarto pierwszą bibliotekę w mieście Troy. Z tej okazji bibliotekarka Marguerite Hart napisała wiele listów do znanych osób, aby zwrócili się  do młodych ludzi, dzieci ze swoimi przemyśleniami na temat roli jaką odgrywa w życiu

Ursula K. Le Guin „Cztery drogi ku przebaczeniu”

Tren „Ku przebaczeniu” Wielkieś mi uczyniła zamieszanie w domu moim, moja droga Ursulo tym pisaniem swoim. Pełno go, a jakby czegoś nie było, jedną książką wszystko się przeciążyło. Tyś tak ładnie mówiła i ładnie pisała. Poważneś  zagadnienia dobrze poruszała. To ten temat, to owy wdzięcznie poruszając, i mądrymi tekstami głowę zaprzątając. Sprawiałaś, że człowiek zaczynał

Dla narzekaczy…

Życie to dziwka. Niby banał, niby oczywista oczywistość, ale jak często zapominamy o tym, że życie to dziwka. Ja to rozumiem nie w sensie tego, że życie jest prostytutką świadczącą usługi seksualne za pieniądze. Życie to dziwka jeśli chodzi o charakter. To wredna suka, która robi Ci na złość. Tylko dla swojej radości i pustego

Ukradli mi rower…

Miał być wpis o książce Le Guin, którą przeczytałem wczoraj, ale życie każe pisać różne wpisy. Już raz ukradli mi rower, tutaj link do okolicznościowego wpisu, ale tamtą sprawę potraktowałem lekko, bo rower był stary, brzydki i ogólnie go nie lubiłem. Dziś jednak sytuacja przedstawia się inaczej. I nie chodzi o kasę ani o rower.

Idealny regał?

Design to ciężki kawałek chleba. Ja nie mógłbym zaprojektować niczego, ale na szczęście są ludzie, którzy potrafią połączyć wygodę, funkcjonalność, minimalizm, piękno, estetykę w jedno i dać nam taki oto produkt: Spodobało mi się  od razu! I nie ma to tamto chciałbym mieć coś takiego u siebie w bibliotece:) Co prawda może nie do końca

Connie Willis „Przewodnik stada”

Welcome everybody! Dziś o książce, która w ręce me trafiła dzięki jakże szlachetnej akcji bookcrossingu, w której ma biblioteka aktywnie bierze udział. Książkę wziąłem z półki „Uwolnij książki” przeczytałem i puściłem w obieg dalej. Dlaczego akurat tę? Po pierwsze jako jedyna ze stojących książek była opatrzona symbolem „Nowa fantastyka”. Po drugie wyróżniała się na tle

The Lord of the Libraries…

Grecy zdobyli wyrównującą bramkę, ale Khedira popisał się pięknym strzałem na 2:1, Klose dobił na 3:1, Reus podbił do 4:1, był karny i Grecy doszli do 4:2, a ja chciałbym się z Wami podzielić filmem. Oglądaliście serial „Heroes”? O grupie „zwykłych” ludzi z USA, którzy odkrywają nadnaturalne moce? Całkiem niezłe do któregoś sezonu. Otóż tam

Księgarnia idealna?

Księgarnia idealna? Jaka musiałaby być? Czy chodzi w niej o książki, którymi handluje, atmosferę jaką wokół siebie roztacza czy też może o podejście do klienta i podejście do czytania książek? Znalazłem dzisiaj w sieci takie zdjęcie: Dla nie znających angielskiego: znak mówi o cenie książek, które są na ganku (porch) w godzinach otwarcia sklepu. Gdy

%d bloggers like this: