Gra “Przyczajone słowa – ukryte znaczenie” na portalu mambogram.pl – krótkie podsumowanie.

Nerilka o słowie KOSMOS

Witajcie, moi mili marynarze żeglujący po bezkresach światowego oceanu informacji. Ostatnio zaangażowałem się w pewien projekt, który ma szansę wykiełkować w coś całkiem fajnego. Tutaj możecie przeczytać o mojej grze, gierce “Przyczajone słowa – ukryte znaczenie”, która właśnie się zakończyła.

Twórczość gracza Rhene do słowa GRA

Gra umieszczona została na portalu mambogram.pl, który pozwala na całkowicie darmowe tworzenie różnych aktywności związanych z gamifikacją, grywalnością, graniem. Przeznaczony ma być dla instytucji kultury, dla organizacji pozarządowych i także zwykłych użytkowników, którzy chcą się trochę pobawić.

Agnes o Bibliotece :)

Dzięki hojności Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego i mojej obecności w sieci LABIB mogłem zapewnić uczestnikom nagrodę w postaci czytnika e-booków.

Gra trwała od 11 grudnia do 31 grudnia (z przerwą świąteczną) i polegała na zabawie słowem. W całym wpisie rozsiane są przykłady owych zabaw słowem, a na dole bardzo krótka infografika.

A żeby biurokratycznym wymogom stało się zadość podaję wyniki trzech graczy/graczek, którzy zdobyli podium:

Pierwsze miejsce zajął gracz Bazyl3 – 154 punkty.

Bazyl3 wygrywa czytnik e-booków!

Drugie miejsce należy do Nerilki – 45 punktów!

Trzecie miejsce należy do Agnes – 40 punktów!

Mam w planach przygotować również ankietę dla graczy z pytaniami, które mogłyby dać wskazówki jak opracować grę bardziej grywalną, bardziej angażującą użytkowników. Portal mambogram.pl jest narzędziem darmowym i jako takie ma swoje ograniczenia, ale jednak myślę, że warto się nim bardziej zainteresować.

Twórczość gracza Bazyla3 do słowa GRA.

Jestem zadowolony z przeprowadzonego eksperymentu (wymusił na mnie systematyczność). Może bardziej powinienem popracować nad promocją (to zdecydowanie), ale to jest moja słabość – nie umiem się promować. Miałem pomysł żeby stworzyć coś prostego, a jednocześnie zabawnego i wciągającego, mam nadzieję, że choć trochę mi się udało. W każdym razie do następnego razu!

A tu znów Bazyl3 tym razem o Internecie :)

7 thoughts on “Gra “Przyczajone słowa – ukryte znaczenie” na portalu mambogram.pl – krótkie podsumowanie.

  1. Wypromować – nawiązać współpracę z innymi. Blogerami, bibliotekarzami, wydawnictwami, grupami, organizacjami…

    Brawo za grę. Czy do opracowania użyłeś notesu ? ;)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Connect with Facebook