A przed Wami drugi tom książki dla młodzieży, o której pisałem TUTAJ. Tym razem zmieniamy bohatera i naszą postacią pierwszoplanową jest Clea, która pojawiła się już w pierwszym tomie, ale to tutaj gra pierwsze skrzypce.

Clea to dziewczyna tajemnicza, z przeżytą traumą i w pierwszym tomie trafia do sanatorium, aby podleczyć skołatane nerwy… Liam od razu interesuje się dziewczyną, która jest w jego wieku. Niestety ciężko mu przebić mur, który zbudowała wokół siebie Clea.

W tym tomie to historia Clei? Cleo? (zapomniałem jak się odmieniało imię w książce), jest motorem napędowym akcji. Pojawiają się nowe postaci, nowi wrogowie i nowi przyjaciele. A sanatorium choć odarte z tajemnic wciąż jest miejscem, w którym dzieją się niesamowite i fascynujące rzeczy.

Tym razem przygody bohaterów to iście kryminalna afera, w której dzielny Liam wykorzystuje swoje pewne nadnaturalne zdolności i pomaga Cleo/Clei, rozwikłać zagadkę. Nic dziwnego, że młodzi przypadają sobie do gustu i możemy mówić nawet o rozkwicie młodzieńczej miłości…

Mam wrażenie, że tom drugi jest bardziej dynamiczny i więcej się dzieje, a na pewno mamy dużo zwrotów akcji. Duży plus dla autorki za wzruszające pokazanie śmierci, więzi rodzinnych i przyjaźni, która może pokonać wszystko. Czytało mi się równie dobrze jak pierwszy, o ile nie lepiej. Ciekaw jestem części trzeciej, ale się chyba jeszcze nie ukazała. A tom drugi polecam.

P. S. Zdjęcia duchów ze strony Pinterest.com

Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Connect with Facebook

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.