Będzie się działo!

Będzie się działo!

Tak jak obiecałem zapraszam Was na grę miejską organizowaną przez pracowników Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Krakowie wspólnie z kilkoma krakowskimi księgarniami.

Grajmy!

Grajmy!

Gra związana jest z obchodzonymi w Małopolsce Dniami Książki i Róży, które nawiązują do katalońskiej tradycji obchodzenia imienin św. Jerzego, gdzie kobietom wręczano róże oraz z pomysłu władz hiszpańskich z lat dwudziestych (dokładniej 1926) dwudziestego wieku, aby właśnie z 23 kwietnia uczynić Dniem Książki. Się to przyjęło i  UNESCO ustanowiło 23 kwietnia Światowym Dniem Książki i Praw Autorskich.

Krótkie wprowadzenie w fabułę gry:

W Krakowie zaczynają znikać słowa. Słowa, które przecież są podstawowym budulcem książek, powieści, wierszy, opowiadań. Bez słów nie ma literatury. Dlatego też dzielni śmiałkowie naznaczeni przez Wielkiego Literata wyruszają na poszukiwanie przyczyn znikania owych słów. W trakcie swej wyprawy spotkają przeróżnych pisarzy związanych z Krakowem – Lema, Gałczyńskiego, Ambrożego Grabowskiego, Jana Kochanowskiego. Droga, którą przyjdzie im przejść wieść będzie śladami owych twórców i księgarni oraz biblioteki. Aby wypełnić zadanie będą musieli pokonać zbuntowane roboty, walczyć z obcymi, ale także pokonać smoczycę i bandę skumbriów w tomacie, a także na nowo napisać legendę o Krakowie.

Jan Kochanowski zaprasza!

Jan Kochanowski zaprasza!

Nieskromnie powiem, że gra zapowiada się ciekawie i jeśli ktoś chce poznać Kochanowskiego albo jego rodzinę (wszystko się w grze może stać) to zapraszam serdecznie.

Gra rozpoczyna się 23 kwietnia (sobota), godz. 11.00, Arteteka wejście od ul. Szujskiego, a zapisów można dokonać pod adresem email: ksiazkairoza@rajska.info.

NA GRĘ MOŻNA SIĘ ZAPISAĆ NAWET W SOBOTĘ! Po prostu wystarczy przyjść do Arteteki.

Jeśli ktoś jest z Krakowa i mnie czyta to zapraszam serdecznie – będzie mnie można spotkać na trasie gry! :)

Więcej informacji o Małopolskich Dniach Książki i Róży znajdziecie pod linkiem:

http://www.ksiazkairoza.pl/

P. S.

Jan gdy o nagrodach się dowiedział bardzo był zadowolon!

Jan gdy o nagrodach się dowiedział bardzo był zadowolon!

ZAPOMNIAŁEM DODAĆ, ŻE PRZYGOTOWALIŚMY CENNE i BARDZO ATRAKCYJNE NAGRODY! DLA ZWYCIĘZCÓW I UCZESTNIKÓW!

P. S. Mam nadzieję, że nikogo nie uraziłem moim swobodnymi wariacjami z portretem mistrza Jana.

 

Comments (4)

  1. Odpowiedz

    Świetna sprawa i żałuję, że akurat w tę sobotę nie miałem okazji, by pojawić się w grodzie Kraka. Z chęcią zmierzyłbym się z robotami mistrza Lema, dlatego z ogromnym serca bólem odrzuciłem inwitacyję mości Kochanowskiego.

Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Connect with Facebook

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.