Dzień dobry! Jak tam Wam dni mijają? Mieszkacie w województwach gdzie obostrzenia są? Za niedługo minie rok jak zamknęli nas na 14 dni. I to przestaje być śmieszne, ale cóż poradzisz… Przetrwajmy to. A cóż lepiej pomaga przetrwać pandemię niż KSIĄŻKI!

Haloweenowa pocztówka z zasobów NPL. Źródło: https://flic.kr/p/7bsb93

I ta też – kolejna książka pana Szczygielskiego i ją byłem przeczytałem całkiem niedawno, bo w listopadzie (to prawie pół roku temu). I bawiłem się przy niej setnie. Szczygielski to idealny pisarz dziecięcy i młodzieżowy dla mnie. Mam nadzieję, że jest tak samo odbierany nie tylko przez dorosłych czytających jego książki, ale przede wszystkim przez dzieciaki dla których pisze.

A tu taka czarownica z Florydy. Też z Halloween. Źródło: https://flic.kr/p/8M6TrJ

Historia Mai, która zmuszona jest wyjechać na wakacje z WARSZAWY do babci do SZCZECINA to pełna humoru, zwrotów akcji, wyrazistych i zabawnych postaci historia niosąca za sobą znacznie więcej niż tylko przygody. To pierwsza część cyklu, w której mamy tajemnicę, mamy gadającego KOTA, przemądrzałą i tchórzliwą WIEWIÓRKĘ, OKROPNEGO CHŁOPCA i dziewczynkę, która poznaje sekrety babci i sekrety mieszkańców starej kamienicy. A jest co poznawać i jest co śledzić.

Kot z bajki o Zauberlindzie mądrej czarownicy. Źródło: https://flic.kr/p/ottx6Q

Jak dla mnie książka na czasie, świetnie napisana, nieudawana i wciągająca. Polecam gorąco wszystkim!

Comments (2)

Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Connect with Facebook

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.