1911 ca. Gilbert, Adolph, John & Helmer

To co? Dobry, bardzo dobry czy… celujący?
Źródło: http://www.flickr.com/photos/tspauld/24945974/

Wielu ludzi z lubością powtarza hasło, że „kiedyś to było lepiej”, a zdziczenie obyczajów w dzisiejszych czasach sięgnęło szczytu szczytów i żyjemy w okropnym okresie, gdzie nikt nie ma szacunku do starszych, dookoła sam seks, złodziejstwo i chamstwo. . . Powtarzają to, bo wiadomo, że dawniej to i trawa była zieleńsza, kwiaty lepiej „pachły”, a tanie wino nie było takie obrzydliwe i dało się je wypić w ilościach niewyobrażalnych.

„Kiedyś było lepiej” to też moje ulubione hasło, ale tylko z tego powodu, że uwielbiam przekonywać siebie i innych, że nigdy nie było lepiej, wręcz przeciwnie „kiedyś to było gorzej”.

Ilustrowany Kuryer Codzienny nr 330, dnia 1 grudnia 1926 roku.

IKC1926_nr330_dn1XII

 

Znowu zbrodniczy zamach ucznia na profesora.

„(Bs). Z Kielc donoszą, że uczeń tamtejszej szkoły handlowej 18-letni Gajdo usiłował dwukrotnie wystrzałem z rewolweru pozbawić życia profesora Siodłowskiego. Następnie sam usiłował odebrać sobie życie. Strzały na szczęście jednak chybiły.

Awantury studenckie w Tarnobrzegu.

Z Tarnobrzega piszą nam: W dniu 20 bm. na wywiadówce w miejscowem gimnazjum wykazano 9 uczniów z kl. VIII z fizyki, której wykładowcą jest prof. L. Tego samego dnia, w kilka godzin po wywiadówce, nieznani sprawcy obrzucili mieszkanie p. L. gradem kamieni, wybijając szyby. W dwa dni później odbyła się w gimnazjum konferencja profesorów, w czasie której posypał się oknami grad kamieni. Nieco później wybito szyby w mieszkaniu prof. H.

Dochodzenia ujawniły, że sprawcami powyższych są uczniowie kl. VIII: Kozioł, Krasoń i Miękoś. Zostali oni natychmiast z gimnazjum wydaleni.”

Złe oceny na wywiadówkach zawsze wzbudzały duże emocje, ale żeby kamieniami? W dom profesora? W szkołę? Na konferencji profesorów? Gdzie byli rodzice się pytam!?

Próba zabójstwa i próba samobójcza to już musi być grubsza sprawa i ja niestety nie mam mocy sprawczych, aby to wyjaśnić.

Comments (4)

  1. Odpowiedz

    Mieli chłopaki fantazję. I to wszystko w moim regionie :) A Kozioł, Krasoń i Miękoś, to jakby żywcem z Niziurskiego :D

Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Connect with Facebook

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.