Troszkę niepokojący obrazek, zupełnie nie oddający ducha antologii. Źródło: https://flic.kr/p/AS9H

Troszkę niepokojący obrazek, zupełnie nie oddający ducha antologii. Źródło: https://flic.kr/p/AS9H

Uważam się za człowieka dość odpornego na wszelkiego rodzaju krew, flaki, obrzydlistwa, ohydę śmierci i tym podobne rzeczy. Z horrorami jestem za pan brat, ale odkryłem, że jednak wolę horrory, w których zło występuje w postaci ponadnaturalnej. Zdecydowanie bardziej pasuje mi przemoc czyniona ludziom przez duchy, wampiry, zombiaki i tym podobne rzeczy niż przemoc czyniona ludziom przez innych ludzi. Nie lubię oglądać filmów z tak zwanego podgatunku home invasion czy też innych slasherów.

Ten obrazek choć trochę pokazuje z czym mamy do czynienia w antologii. Źródło: http://ar74.deviantart.com/art/Horror-166510059

Ten obrazek choć trochę pokazuje z czym mamy do czynienia w antologii. Źródło: http://ar74.deviantart.com/art/Horror-166510059

Ogólnie chodzi pewnie o moją wygodę psychiczną, bo przecież duchów, zombiaków i innych stworzeń nie ma więc mogę z czystym sumieniem patrzeć na rzeź dziejącą się na ekranie. A ludzie robiący innym ludziom krzywdę są, istnieją i działają.

„Gorefikacje” to darmowa antologia autorów horroru ekstremalnego, posuniętego do granic ludzkiej wyobraźni. I nie ma przesady w tym co piszę. Autorom tej antologii udało się wielokrotnie wywołać u mnie odruchy wstrętu, obrzydzenia, przerażenia (jako reakcji na chore pomysły i opisy dziwacznych tortur fundowane przez autorów). Przełamali bariery jeśli chodzi o możliwości opisywania tortur i wywlekania (dosłownie i w przenośni) ciemnych sprawek z wnętrza człowieka.

A tu takie fajne szkieleciki. Źródło: http://www.deviantart.com/art/Horror-Show-9001535

A tu takie fajne szkieleciki. Źródło: http://www.deviantart.com/art/Horror-Show-9001535

Opowiadania są różne. Jedne bardziej stonowane, co w przypadku całej antologii, która przemocą ocieka, oznacza po prostu mniej cierpienia, a inne są z kolei tak obrzydliwe, że oprócz reakcji wymiotnej wywoływały także u mnie podziw na “kunszt” autora/autorki objawiający się zadziwiającą zdolnością w opisywaniu wymyślnych tortur.

„Gorefikacje” to antologia nie dla każdego. Ja przeczytałem wszystkie opowiadania, ale przy niektórych zadawałem sobie pytanie: Po co?! Po co ja to czytam? I po co ktoś coś takiego napisał?! Opisy dziwacznych dewiacji seksualnych rodem z bardzo kiepskiego pornograficznego czasopisma mogą zniechęcać. Niemniej zadowolony jestem, że zapoznałem się z antologią. Dawka krwi, flaków, spermy, śluzu, gnilnych gazów na baaaardzo długi czas mi wystarczy.

Lojalnie ponownie przestrzegam, że kto sięgnie po tę antologię może już nie być tym samym człowiekiem. A jako pomocny i usłużny bibliotekarz daję Wam linka do darmowej wersji elektronicznej (klikajcie w okładkę):

fbccceadacfdfbejpgb

Enjoy! (Albo nie, nie enjoy, bo jeśli będziecie się tym enjoy – to coś z Wami jest nie tak) :)

P. S. Jestem hipokrytą, bo przecież wielokrotnie na przykład u Martina zachwycałem się opisami intryg, morderstw i tym podobnych, ale tam zostało to podane w zupełnie inny sposób. „Gorefikacje” wytrąciły mnie z mojej bezpiecznej niszy psychicznej i zasiały dużo zamętu i niepokoju.

Comments (7)

 1. balbina

  Odpowiedz

  I po co się było katować? Lepiej poczytać Mniszkównę – poziom ten sam a mniej koszmarów (chyba :))

  • Odpowiedz

   Mniszkówny nigdy nie czytałem. A z „Gorefikacjami” było tak, że reakcje na różne opowiadania były bardzo mieszane. Większość opowiadań to ciekawie opisane mroczne wizje, ale była część, która koncentrowała się tylko i wyłącznie na szokowaniu dla samego szokowania.

 2. Odpowiedz

  Ehm.. kiedyś jak byłam strasznie młoda, pani bibliotekarka na zastępstwie niepatrznie wypożyczyła mi taką jedną książke Tylko Dla Dorosłych. Szczerze mówiąc, po przeczytaniu szóstej wariacji na temat seksu pani z 6 rottweilerami doszłam do wniosku, że nie chcę dorosnąć.
  Co do linka, niech sobie tam wisi.. :) Ciekawe ilu autorów jest pod stałą obserwacją psychiatryczną ;]

Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Connect with Facebook

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.