Dziś będąc na delikatnym kacyku nagle zorientowałem się, że dzisiaj jest ŚWIATOWY DZIEŃ BIBLIOTEKARZA, BIBLIOTEKAREK (taki ze mnie obrońca równouprawnienia, bo wszędzie pisze się o bibliotekarzach, których w tym fachu jak na lekarstwo) i BIBLIOTEK!

Żeby uczcić to ważne wydarzenie dla kraju i świata, tę rocznicę, której Polacy nie obchodzą należycie (Oprócz bibliotekarzy z Łodzi i ich akcji Odjazdowy Bibliotekarz). Z tej właśnie okazji chciałem się podzielić jakimś mądrym linkiem. Ale jak to zwykle u Charliego bywa zwyciężyła jego prostacka natura i pokażę wam co znajdziemy na bardzo popularnym portalu Youtube. Po wpisaniu hasła sweet librarian otrzymujemy takie wyniki:

sweet librarian

sweet librarian

Dla odwrotnej frazy czyli librarian sweet jest tak samo. Aby być w miarę rzetelnym dodam, że już na drugiej stronie wyszukiwania pokazują się filmiki choć trochę związaną z biblioteką.

A co otrzymamy jak wpiszemy słodki bibliotekarz?

Otóż otrzymamy Eugena, bibliotekarza z Great Britain (ja go dla swoich potrzeb nazwałem tak z superbohaterska Człowiek-Stereotyp :)

Trzeba przyznać, że koleś ma w sobie coś sympatycznego. Zresztą ten filmik był już na wielu, wielu możliwych portalach. Wiem, że na Pulowerku chyba był. A jego wiersz jeśli się wsłuchać jest ironiczny i pełen humoru i dystansu do siebie. Co nie zmienia faktu, że kolo wygląda jak chodzący stereotyp. Na Youtube jest pełno wariacji na temat tego filmiku. Nie znalazłem zresztą dalszej części jego przygód, co jest dziwne bo skoro przeszedł dalej mogli go pokazać. Ale widocznie już za drugim razem nie był hmm… powalający.

Tak czy siak drodzy koledzy i koleżanki po fachu. Ci wszyscy, którzy niesiecie kaganek oświaty, udostępniacie mądre księgi, filtrujecie sieć w poszukiwaniu wartościowych informacji, w pocie czoła przeprowadzacie skontrum a wszystko wyłącznie z pasji i miłości do wiedzy i książek:

Keep Calm and Be Librarian

To tyle, a ja idę sobie na zimne piwko… tralala…

P. S. Jeśli ktoś chce częstować się tym „Keep Calm” proszę śmiało. Zresztą jest świetna stronka, na której to zrobiłem: Keep Calm.

Comments (5)

 1. Queen of the Grubs

  Odpowiedz

  Sama mam bibliotekarkę w domu, więc (trochę spóźnione) Wszystkiego Naj. ^_^

   • Queen of the Grubs

    Odpowiedz

    Praca? Ekhm… Tak na poważnie, to pracuje nad drugim rozdziałem (film „District 9” i opowiadania „The Shadow Over Innsmouth” — oba polecam).

 2. charliethelibrarian

  Odpowiedz

  „District 9” oczywiście znam, bardzo fajny film. Opowiadań raczej nie kojarzę (były tłumaczone na polski?) tak się pytam, choć z czytaniem po engliszu nie mam większych problemów. Praca widzę szeroki zakres obejmuje :)

Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Connect with Facebook

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.