Kir Bułyczow "Świat bez czasu"

Kir Bułyczow „Świat bez czasu”

Pójdę sobie za ciosem i zamieszczę drugi wpis. Tak się po prostu nałożyło, że skończyłem czytać drugą książkę. Zresztą tak już mam, że często czytam po kilka książek naraz – nie wiem czy to dobrze czy to źle ale nic na to nie poradzę. Dlatego też gdy jakąś książkę machnę od razu świadczy to o tym, że lektura była dla mnie niezwykle fascynująca oraz ciekawa. Niestety nie było tak w przypadku tej pozycji.

Kir Bułyczow to pisarz niezwykle zasłużony dla fantastyki nie tylko rosyjskiej ale również światowej. Wydawnictwo Solaris wydało w tej książeczce trzy opowiadania Bułyczowa tytułowe „Świat bez czasu”, coś tam o Kopciuszku i „Dania + Wasza = Wielka miłość”. Znam Bułyczowa sam na tym blogu opisałem dwie przeczytane przez niego książki, którymi byłem zachwycony. Ale ta pozycja kompletnie mi nie podeszła. Wszystkie opowiadania są mdłe, mało wciągające i nudne zwyczajnie nudne. Pierwsze o chłopcu biednym co się w sylwestra przeniósł do innego wymiaru gdzie nie ma czasu a ludzie zamiast się starzeć robią się mumiami. Drugie o Pawłyszu, co to poleciał sobie na planetę i tam pomógł uratować ekipę badaczy. W tym akurat był ciekawy pomysł, że badacze nowych planet będą genetycznie modyfikowani po to by jak najlepiej przystosować się do warunków panujących na danej planecie. Trzecie nie wiem kiedy napisane ale porusza wyświechtany pomysł z klonami hodowanymi w celu pozyskiwania nowych organów w tym przypadku dla zasłużonych działaczy i włodarzy ZSRR. Chociaż nawet było chyba najłatwiejsze do strawienia bo było w miarę lekkie i przyjemne.

Ogólnie słabo nawet rzekłbym bardzo słabo. Trzeba będzie wrócić, do wcześniejszych znacznie lepszych książek mistrza, bo ta zdecydowanie do nich nie należy.

A tak totalnie z innej beczki – właśnie siedzę sobie na mieszkaniu sącząc zimne piwko a w głośnikach napier…. dosyć głośno gra płyta KULT UNPLUGGED! Więc piątek choć spokojny raczej fajny :) Pozdrawiam!

Leave a comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Connect with Facebook

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.