Naprawdę to kolejny wpis Charliego? Co prawda już po świętach, ale i tak Charlie idzie jak burza! I to nie dlatego, że mam mniej pracy. Wręcz przeciwnie, ale dlatego, że po prostu może postanowienia noworoczne przyszły wcześniej i czas się ogarnąć! Drugi tom trylogii „Ukryta sieć” przed Wami.

Będzie motyw z czaszkami, gdyż uwielbiam. Źródło: https://oldschoolfrp.tumblr.com/post/146504075057/uncredited-art-possibly-by-ray-feibush-but

Przeczytałem byłem tę książkę zaraz po pierwszej więc na świeżo miałem wszystkie wydarzenia, które się podziały. Teraz sprawa nabiera jeszcze większych rumieńców, a gra toczy się naprawdę o coraz wyższe stawki. Dzieje się dużo, jest brutalnie i okrutnie, ale także bardzo prawdziwie i bez żadnej spiny. Oczywiście, że czasem deux ex machina zadziała, ale pan Jakub potrafi ładnie to opisać.

I z komputerami retro. Źródło: https://pl.pinterest.com/pin/69242913007287530/

Świetna i przerażająca postać mordercy zawodowego. Zyskał ten bezimienny stwór twarz, ale to twarz przerażająca i jednocześnie wymagająca współczucia oczywiście nie za to co teraz robi, ale za przeszłość. Sieć pajęczarzy zacieśnia się, giną kolejne osoby, a Julita i Jan pracują razem, aby po raz kolejny wydobyć prawdę na światło dzienne. Tylko czy wszyscy tego chcemy? Czy prawda nas wyzwoli?

Kółko graniaste zapraszamy wszystkich :) https://pl.pinterest.com/pin/700380179539135089/

Przykro mi się zrobiło jedynie w momentach, w których książka tak dobrze opisywała zastaną naszą rzeczywistość, że diagnoza może być tylko jedna. Żyjemy w mocno dystopijnym świecie i jeśli ktoś tego nie dostrzega to albo jest głupcem, albo dla niego ta dystopia to raj.

I am watching you :) https://pl.pinterest.com/pin/115756652907892267/

Inwigilacja na poziomie niemalże komórkowym (wink wink). Ciągle włączone mikrofony w naszych telefonach nagrywają wszystko. Algorytmy spersonalizowane do naszych charakterów. Afera Cambrige Analitica, która tutaj jest przykładem, ale też fajnie pokazana jej ewentualna polska odmiana i co to może znaczyć dla nas.

Porozumienie ponad podziałami. Źródło: https://vaporwavie.tumblr.com/image/628368866104459264

Jest polityka, są brudne zagrania, pościgi i nieoczekiwane zwroty akcji. Bawiłem się świetnie, ale też tak jak Wam napisałem smutna refleksja mnie naszła po skończeniu lektury. Nie jest dobrze moi drodzy, a będzie jeszcze gorzej. Niemniej knigę polecam gorąco.

Comments (4)

  1. Odpowiedz

    A propos „iścia” jak burza, to jak przez cały rok pisałem 1-2 wpisy tygodniowo, tak drugą połowę grudnia zasypałem wpisami po jednym dziennie (i mam zaplanowane kolejne aż do 4 stycznia). Magia, panie.

Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Connect with Facebook

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.