Takie kolorowanki były kiedyś w magazynach dla panów. Źródło: http://www.retrospace.org/2015/06/just-for-laughs-10-hipster-coloring.html

Takie kolorowanki były kiedyś w magazynach dla panów. Źródło: http://www.retrospace.org/2015/06/just-for-laughs-10-hipster-coloring.html

Ileż to razy powtarzam Wam, że wszystko już było?! Nawet hipstery już były. I chociaż hipster z lat sześćdziesiątych sporo różni się od tego współczesnego (podobnież ci nam współcześni już zaczynają wymierać, a pojawia się nowa kasta jakieś yuccies czy k***a cuś) to jednak mają kilka cech wspólnych.

A ja Wam pokażę kolorowankę, która ukazała się w magazynie dla mężczyzn Cavalier w roku 1962 i jest o niegrzecznym hipsterze, który prowadzi bardzo hulaszczy i bardzo samczy tryb życia. Typowy amerykański kawaler z epoki… Normalnie lata sześćdziesiąte w pełni rozkwitu!

Obrazki będą opatrzone po raz kolejny moim nieudolnym tłumaczeniem.

Oto hipster.

Oto hipster.

To jest Hipster. Właśnie doskonale się bawi. Możesz zobaczy, że doskonale się bawi po jego błyszczących oczach. Pokoloruj błysk w jego oczach bardzo jasno.

hipster3

To jest mieszkanie Hipstera. Określane jest mianem jego gniazdka. Hipster spędza mnóstwo czasu w swoim gniazdku. Czasami, a nawet bardzo często, Hipster ma w swoim gniazdku towarzyszki.

hipster4Zwróć uwagę na tę  laskę. To jest towarzyszka hipstera. Buja się i bawi w mieszkanku Hipstera.

hipster5Kolejna towarzyszka. Nie to nie jest zwykła laska. To porządna młoda dziewczyna. Bardzo porządna. Bardzo, bardzo porządna. Hipster nie zaprosi jej więcej do swojego gniazdka.

hipster6

I znów kolejna towarzyszka. Nie, to nie jest miła młoda dama. To jest naprawdę MIŁA młoda dama. Tak, BARDZO MIŁA. Pokoloruj jej bieliznę jasnym kolorem.

hipster7

To jest samochód Hipstera. Jeździ bardzo szybko. Ma 280 koni mechanicznych. To wspaniały samochód. Ma przenośny barek.

hipster8

To jest zestaw stereo Hipstera. Potrafi grać bardzo głośno. Ale też bardzo łagodnie. Bardzo, bardzo łagodnie. Hipster lubi słuchać muzyki z towarzyszką.

hipster9

To jest kuchnia Hipstera. Jest bardzo mała. Hipster gotuje wspaniałe posiłki w swojej kuchni. Nie można oceniać smakosza po rozmiarach jego kuchni.

hipster10

To jest sypialnia Hipstera. Jest w niej bardzo wygodnie. Łóżko podłączone jest do zestawu stereo. Sypialnia ma szklany sufit. To bardzo wesołe miejsce.

hipster11

To jest towarzyszka Hipstera na dzisiejszy wieczór. Hipster myśli, że ona będzie bardzo rozrywkowa. Hipster lubią ją tak bardzo, że poprosił ją, by została jego dziewczyną. Ona powie nie. Dziewczyna czeka z „tym” do ślubu.

hipster12

To jest zdenerwowany młody człowiek. Pokoloruj zdenerwowanego młodego człowieka na czerwono. Pokoloruj upartą dziewczyną jakimkolwiek kolorem. Nikt nie lubi ludzi psujących zabawę.

hipster13

A to jest nowa laska Hipstera. Mimo wszystko okazała się być dobrą towarzyszką. Hipster nie jest już zdenerwowany. Hipster rozkoszuje się śniadaniem, który przygotowała mu dziewczyna  w jego małej kuchni.

Ciekawe prawda? Pamiętajcie drogie dziatki, że wszystko już było.

Znalezione na RETROSPACE.ORG.

Comments (3)

  1. Odpowiedz

    Nic w tym dziwnego, skąd się wzięło chociażby słowo hipis (ang. hippie)? Od hipstera, terminem tym określano bitników już w latach czterdziestych. A samo słowo wywodzi się prawdopodobnie od „hip”, które w slangu tzw. afroamerykanów oznaczało kogoś wyrafinowanego, modnego, na czasie.

    • Odpowiedz

      Gdzieś czytałem, że niektórzy wywodzą to słowo od leżenia na biodrze (hip) i palenia opium, ale nie wiem czy czasem, ktoś nie popłynął za daleko ze swoimi domysłami.

Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Connect with Facebook

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.