Pewnie w związku z tymi moimi zaciśniętymi szczękami podjąłem działania mające na celu rozluźnienie żuchwy i ćwiczenia mięśni twarzowych. Wybrałem się wczoraj na występ kabaretu HRABI zatytułowany „Piania i jęki, kabaretu Hrabi piosenki”.

Kabaret znam, lubię i podoba mi się bardzo.

Byłem, jestem i będę również absolutnym wielbicielem kabaretu POTEM, gdzie występowali Darek Kamys oraz Joanna Kołaczkowska. Oprócz tych dwóch osób jest jeszcze dwóch panów. Ta czwórka stworzyła naprawdę kabaret niebanalny, inteligentny wciąż zaskakujący pomysłami. Dam tutaj linka: Ludzie kabaretu Hrabi Jak już wspomniałem jestem fanatykiem POTEM – w liceum nagrywałem wszystko co ukazało się w TVP. Jeszcze wtedy na kasety VHS. (Ech co to były za czasy, muszę to jakoś przerobić cyfrowo bo przecież zniknie niedługo).

Bardzo, bardzo miło było zobaczyć dwójkę ludzi z Potem na żywo.

Co do wieczoru – program składał się z samych piosenek, niektórzy nie lubią piosenki w kabarecie uważając tę formę za taką trochę zapchaj dziurę. Przyznam się szczerze należałem do tych osób. Ale po wczorajszym wieczorze przekonałem się, że piosenka również może rozbawić do łez. Wieczór minął baardzo szybko, za szybko choć kabaret dał prawie dwugodzinny występ! To moim zdaniem dużo jak na kabaret.

Piosenki okraszone zapowiedziami członków kabaretu były po prostu powalające. Atmosfera w Rotundzie fantastyczna, Pani Joanna to postać nie dająca się ująć w żadne ramy. Ekspresyjna, komiczna, zabawna wciąż mnie zaskakuje.

Co jeszcze było ważne – kabaret świetnie nawiązuje kontakt z publicznością – pełen luz, bez większego dystansu i również bez żadnego lizusostwa względem publiczności.

To był naprawdę fantastyczny wieczór. Zrobiłem kilka fotek bo posłuchałem prośby kabaretu by nie nagrywać niczego (choć przyznam się szczerze korciło strasznie).

kabaret Hrabi

kabaret Hrabi

kabaret Hrabi w piosence o naszej Pani

Joanna Kołaczkowska w piosence o Andrzeju :)

Joanna Kołaczkowska w piosence o Andrzeju :)

Motywów, z których była polewka było po prostu niezliczona ilość: ogórki kiszone, dzieci z bogatszych rodzin otwierają klapeczki :D

Polecam zobaczyć ich na żywo, wtedy naprawdę można odczuć siłę ich talentu.

Comments (4)

 1. Odpowiedz

  Podajmy sobie więc ręce :) Uwielbiam Hrabi (oczywiście, Potem również)! To jedyny kabaret, który daje mi niepisaną gwarancję, że jeśli kupię bilet na ich występ, to gwarantowane są dwie godziny wspaniałego humoru i niesamowitych wspomnień.

  • charliethelibrarian

   Odpowiedz

   Dokładnie tak. Jest w nich MOC! Ona sprawia, że są nietuzinkowi, niebanalni, inteligentni no i ogólnie zajebiści (nie mogłem się powstrzymać przed użyciem tego słowa). Więc podajemy sobie ręce :)
   Zawsze żałowałem tych kilku lat różnicy by móc POTEMÓW na żywo obejrzeć :)

Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Connect with Facebook

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.