Buffy postrach wampirów…

Tak sobie dzisiaj  szedłem do pracy (rower zostawiłem wczoraj na Rynku albowiem nie wskazane jest poruszać się dwuśladem po spożyciu znaczącej ilości trunków) :) I jakoś przypałętało się do łepetyny wspomnienie serialu, który człowiek oglądał w sobotnie południe na TVN – nie. Mowa właśnie o Buffy postrachu wampirów.

Całkiem interesujące się to wydawało jak na tamte czasy. Ale wracając do kłębiących się myśli to tam właśnie opiekunem Buffy był koleś, który pracował jako szkolny biblitekarz w liceum do którego uczęszczała Buffy. Już wtedy zastanawiało mnie jakim cudem w małej mieścinie, w szkolnej, licealnej bibliotece mają pełno starożytnych ksiąg, inkunabuły walają się po podłodze i tak dalej i tak dalej. Znamiennym jest również fakt, że kiedy Buffy ma jakiś problem czy chce czegoś się dowiedzieć od razu biegnie do swego opiekuna a ten z radością grzebiąc w starych knigach podaje jej rozwiązanie (w “inglisz” tak zwane solution). Niby taki amerykancki serial a jednak mówi o tym, że w książkach szukać należy odpowiedzi na dręczące nas pytania. Gdyby serial powstawał obecnie Buffy nie miałaby opiekuna pracujacego jako bibliotekarz tylko sama by sobie znajdowała “solutions” w Googlach :D

Wrzucam tutaj jakis link z Tuba coby przypomniec ten serialik:

P. S. Mam nadzieję, że rowerka nikt nie ukradnie. Bo wtedy bieda by była…

2 thoughts on “Buffy postrach wampirów…

  1. To tak odwołując się do tytułu wpisu, obecnie “Buffy…” można oglądać od poniedziałku do piątku na Polsacie. Zdaje się,że o godzinie 13.

    • Dobrze wiedzieć ale niestety raczej nie prędko będę miał okazję obejrzeć sobie. Niestety godzinę 13 z reguły spędzam w pracy :) Ale dzięki.

      P. S. Chyba, że sobie ściągnę z jakiegoś Interneta czy cuś.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Connect with Facebook