Ukraina coraz dzielniej sobie poczyna, ale ja trzymam się swojego słowa i będzie bez wstępniaków dopóki najeźdźcy z Rosji nie zostaną wyrzuceni z Ukrainy.

Ot takiego Muminka można spotkać gdzieś w świecie. Autor: Manuel Frias

Dzisiaj o książce, którą powinien każdy przeczytać, bo jak to mawia Eva Scriba jest w Muminkach wszystko – cała komedia, tragedia, farsa i dramat ludzkiego i nie tylko żywota. Pani Tove świetnie potrafiła wpleść w opowieść o przygodach pewnej grupy dziwnych stworków uniwersalne prawdy o świecie. Wiem, że to brzmi patetycznie i trąci banałem, ale tak jest.

Co Wam ta chmura przypomina? Może jakiegoś Mumina? Autor: Blondinrikard Fröberg

„Lato Muminków” to iście szekspirowska historia o powodzi, ucieczce, szukaniu nowego domu, tworzeniu sztuki teatralnej, odpowiedzialności za niechciane potomstwo i miłości. A wszystko to w małej niepozornej książeczce, która to i o wiele więcej zmieściła.

Czy Muminki jadły obiady z zastawy ze swoimi podobiznami? Wątpię :) Autor: Øjvind Harkamp

Mimo opisywanych tragedii (wszak utrata domu to ogromna tragedia) rodzina Muminków i jej przyjaciele dzielnie znoszą wszelkie niedogodności jakie przynosi im LOS. Często ich optymizm wynika z niezrozumienia sytuacji (czyżby pani Tove chciała przemycić tezę, że prostaczkowie mają lepiej?). Ważne jest nastawienie i podejście do życia!

A tu ciasteczko z Mamą Muminka :) Autorka: Sylvia Chan

Nigdy nie ma tak, że sytuacja jest beznadziejna i czasem nawet Włóczykij potrafi ogarnąć grupę dzieciaków i stać się pełnoetatowym tatą.

Trochę chude te muminki, ale przynajmniej się bawią! Autorka: Tarnie

Cóż mogę rzec o tej książce. Polecam gorąco, bo to jest najlepsza odtrutka na ciężkie czasy jakie mamy teraz. A jednocześnie dobra i głęboka rozrywka (chociaż to może brzmieć jak oksymoron).

Comments (4)

  1. Odpowiedz

    Muminki kojarzą mi się melancholijnie. W zakupionym dwutonowym wydaniu wciąż tkwi zakładka w miejscu, gdzie z Młodszym przerwaliśmy wspólną lekturę. Teraz Młodszy wyfrunął z gniazda i nie wiadomo czy zakładka zmieni jeszcze położenie :(

Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Connect with Facebook

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.