Ahooj z tym wszystkim. Słuchajcie moi drodzy. Ten 2020 jest naprawdę szalonym. Być może jesteśmy świadkami końca. Czy patrząc na to co się dzieje zastanawiacie się jaki jest sens tego wszystkiego? Tak samo miał pewien mrówkojad, który postanowił zostać pisarzę i wyjaśnić ludziom jaki jest sens życia.

Jest całkiem sporo memów z mrówkojadami w tle jak i głównymi bohaterami :) Źródło: https://kwejk.pl/tag/mrowkojad

Czy mu się udało? Połowicznie tak, bo jego „badania” przeprowadzane na mieszkańcach lasu pokazują, że sensem życia dla każdego jest coś innego. Mrówkojad dochodzi do swoich wniosków powoli, starannie analizując zachowania każdego mieszkańca społeczności lokalnej.

Znając życie to na tym popapranym świecie ktoś już pokazał mrówkojadom co to jest kokaina. Źródło: https://kwejk.pl/tag/mrowkojad

Wnioski na końcu książki mówią same za siebie: mamy listę rzeczy, które dla kogoś są ważne, a mrówkojad przy każdej daje „być może”. Fajnie by było gdyby filozofię mrówkojada wzięli sobie ludzie do serca (łącznie z piszącym te słowa), ale niestety coraz bardziej dostrzegam ułomność ludzkich charakterów w tym mojego. Zacietrzewiam się na kwestie, na które absolutnie nie mam wpływu. I choć chcę być świadomy tego co się dookoła mnie dzieje to często zbieranie tych informacji powoduje tylko narastający gniew i frustrację. Może tak jak mrówkojad pochodzę sobie z notatnikiem wśród ludzi (on chodził wśród zwierzątek) i popytać się co jest dla nich sensem życia. Eksperyment mógłby być ciekawy.

I to jest podejście, które jest bardzo podobne do tego z książki. Co prawda nie wiem jak będą płynąć teraz, ale ważne, że są w tym wszyscy. Źródło: https://kwejk.pl/tag/mrowkojad

Książka jest niezwykle sympatyczna (choć szkoda mi najlepszej przyjaciółki mrówkojada orzesznicy), która jest ogarnięta, a mrówkojad to taki trochę leń i bałaganiarz. Tworzą jednak uroczą parę przyjaciół. Polecam.

Comments (1)

Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Connect with Facebook

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.