Czołem towarzysze i towarzyszki! Jak w Nowym Roku? Mam nadzieję, że cudownie i niczego się nie obawiacie i z nadzieją patrzycie w przyszłość. A ja dla Was dzisiaj o piątej części cyklu „Kobra”, a tak naprawdę początek trzeciego tomu. Ale nie martwcie się dobre duszyczki. Nie jestem już zły na Wydawnictwo Amber, które dla własnych korzyści materialnych zniszczyło świadomość dorosłego czytelnika, że tak naprawdę były trzy książki. I dlatego nie zgadzały mi się tytuły angielskie, ale oświecenie zstąpiło na mnie dopiero przy czwartym tomie cyklu.

Tygrys i Kobra :) Bardzo ładna ilustracja, którą zdigitalizował ten użytkownik serwisu Flickr: Bradley Stephen Wise

I znów czas płynie. W Radzie Światów Kobr narasta opozycja wobec nowych Kobr pragnąca ograniczyć możliwości tych „diabelskich wojowników” jak nazywają Kobry Qasamańczycy. Owa Rada Światów szarpana jest właśnie konfliktem, a tym czasem przed odgałęzieniem ludzkiego Dominium staje kolejne wyzwanie. To misja zwiadowcza, która ma zbadać czy czasem Qasamańczycy nie próbuję zbudować potęgi kosmicznej i to we współpracy z Troftami. Na misję wybiera się Jin (Jasmine) wnuczka Jonny’ego, która najpierw na rodzinnej planecie musiała stawić czoła patriarchalnej społeczności nie zgadzającej się na istnienie kobiet – Kobr, a później jeszcze na Qasamie walczyć o przeżycie z bardzo bezwzględnymi osobnikami.

Tygryski kochane co by zjadły sobie elegancko taką Kobrę. Ten sam użytkownik: Bradley Stephen Wise

Misja pokazuje jak zmieniła się Qasama po tym jak Kobry z Aventiny rozwiązały kwestie mojoków. Sam początek misji zaczyna się tragicznie, ocaleje tylko Jin i samotnie będzie musiała stawić czoła nieznanemu. I w sumie nie będę się rozpisywał o przygodach na planecie. Powiem tyle, że czytało mi się już bardziej na zasadzie, aby skończyć. Pewnie dlatego, że jednak cug czterech tomów mógł na to wpłynąć. To wciąż kawał wspomnień, ale jednak nawet wspomnienia i nostalgia mają swoje granice. Mimo wszystko dla fanatyków jak najbardziej polecam.

Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Connect with Facebook

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.