Mam ogromną nadzieję, że za niedługo będę mógł powrócić do moich wstępów, bo Ukraińcy tłuką raszystów, aż miło i niech to trwa! A tymczasem, krótko o ciekawej książce.

Sztuczna Inteligencja i fraza „wormholes space and time travel, psychodelic style” Cudne prawda?

Zacząłem czytać tę książkę baaardzo dawno temu. Kiedy jeszcze Polska była w miarę normalnym, kulawym, bo kulawym ale krajem, a wstawanie z kolan nie kosztowało nas wszystkich zębów, bo się na ryj wypier…. wywaliliśmy. Przepraszam za ten wtręt polityczny, ale mnie po prostu boli to co PiS robi z tym krajem. I będę przynajmniej o tym głośno mówił. Wracając do książki zacząłem ją czytać dawno, dawno i strasznie długo mi to czytanie szło. Nie wiem może czas był nieodpowiedni ku temu. Ale! Jak przyszedł czas odpowiedni to łyknąłem książkę w ciągu kilku godzin.

Sztuczna Inteligencja i fraza „wormholes space and time travel, psychodelic style” Cudne prawda?

Nie czytałem nigdy wcześniej Brodericka, zainteresował mnie opis z tyłu. Dość szalony i mocno ekscentryczny. I książka okazała się koniec końców nieszablonowa, mocno odważna, a także całkiem fajnie odjechana. Ironia i sarkazm przewijają się na stroniach, absurd i groteska wylewają się na biurko. A wszystko to w bardzo dobrym klimacie science and fiction.

Sztuczna Inteligencja i fraza „wormholes space and time travel, psychodelic style” Cudne prawda?

Jest co prawda całkiem sporo popkulturowych i obyczajowych odnośników stricte do australijskiego światka, ale nie są one, aż tak niezrozumiałe.

Sztuczna Inteligencja i jej wizja obcego biurokraty z przyszłości. Fraza „insect bureaucrat alien superrealistic”

W sumie historia miesza w sobie czas i przestrzeń, dziury czasoprzestrzenne, nieszczęśliwe małżeństwo inteligentnych maszyn, urzędnika z 47 wieku, który wygląda jak Obcy, gospodarza talk show, który ma kilka godzin na uratowanie Ziemi przed katastrofą. Mamy przywoływanie demonów, boga latającego samolotami i wiele innych ciekawych sytuacji i postaci. Podobają mi się odniesienia do książek, bibliotek publicznych, bibliotekarek, których jest całkiem sporo w tej szalonej powieści.

Sztuczna Inteligencja i jej wizja obcego biurokraty z przyszłości. Fraza „insect bureaucrat alien superrealistic”

Przeczytałem byłem, jestem zadowolony, i mogę polecić fanatykom science and ficiton, bo raczej ktoś kto chciałby zacząć przygodę może się trochę przejechać. Powieść jest w pewien sposób hermetyczna. Niemniej tak jak Wam napisałem – ja jestem zadowolony.

Sztuczna Inteligencja i jej wizja obcego biurokraty z przyszłości. Fraza „insect bureaucrat alien superrealistic”

Comments (4)

 1. Odpowiedz

  Skoro już jesteśmy przy polityce, to nie wiem, o jak dawnych czasach piszesz, ale czasy przedpisowskie wspominam też jak najgorzej ;). PiS nie zwyciężył przez przypadek, niestety. Głosowali i głosują na niego ludzie pamiętający, jak to się super pracowało na czarno tudzież na śmieciówce po 14 godzin na dobę, po 6 dni w tygodniu, żeby mieć normalną pensję. Pod warunkiem, że w ogóle udało się znaleźć pracę. Te miliony Polaków, co stąd zwiały, nie zwiały za granicę pracować tam jako informatycy czy neurochirurdzy, bo 7 tysięcy na rękę w Polsce to było za mało. Ludzie zwiewali do koszmarnych warunków pracy w masarniach i do opieki nad starymi ludźmi, bo i tak było to lepsze niż bezrobocie czy nędza w naszym kraju. I nie koloryzuję, to moje doświadczenie i wielu innych osób z mojej klasy społecznej, która jest klasą dominującą w tym kraju (wystarczy popatrzyć na mediany, żyliśmy i żyjemy w biednym kraju). Oczywiście dla mnie nie usprawiedliwia to popierania PiSu, ale cóż, fakty są takie, że to nie przypadek doprowadził populistyczną partię do władzy.

  • Odpowiedz

   Hej,
   tego to nie neguję. Sam wyjeżdżałem za granicę, ale uważam, że nie było w najnowszej historii Polski po 1989 tak destrukcyjnej partii rządzącej, która rozmontowała podstawy państwa i zachowuje się jak mafia. Zresztą mafia o ruskich korzeniach :D Na palcach jednej ręki mogę wymienić co PiS ewentualnie zrobił w miarę dobrze, albo to czego jeszcze nie zepsuł. A czy teraz ludzie nie zapierdalają na śmieciówkach i na czarno? Rachunki są horrendalne i jak żyć?

Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Connect with Facebook

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.