I wciąż nie ma zbyt dobrych i ostatecznych wieści z frontu wojny Ukraińców z ruskimi. A ja wciąż trzymam kciuki i cały czas mam nadzieję, że będzie dobrze i cudownie.

Czasem przez zupełny przypadek człowiek dostaje w swoje łapki coś bardzo fajnego, o którym coś tam może gdzieś słyszał, ale nie było okazji przeczytać. I teraz też krótko o bardzo wciągającej książce dla dzieci, tudzież młodszej młodzieży.

Historia dwóch braci Bo i Prospera, którzy po śmierci matki uciekają do Wenecji przed antypatyczną ciotką i jej mężem, chcących zatrzymać młodszego, a starszego wysłać praktycznie do domu dziecka. Dlaczego do Wenecji? Ano dlatego, że ich zmarła mama wspominała to miasto jako najpiękniejsze na świecie. W Wenecji poznają grupkę wyrostków, włóczęgów, którzy żyją z drobnych kradzieży i tego co przyniesie im Król Złodziei – ich nieformalny opiekun, tajemniczy złoczyńca. Wplątują się całą bandą w poważną aferę, srogie zlecenie, które dotyczy tajemniczej Karuzeli, niezbyt miłych ludzi, a także magii.

Dodatkowo mamy postać detektywa prywatnego, ale trochę nieogarniętego, który uwielbia swoje dwa żółwie, Panią Idę, która pochodziła z sierocińca i odegrała bardzo dużą rolę w naprawie magicznej Karuzeli.

Bardzo fajna, ciepła opowieść o przyjaźni, miłości, odwadze i życiu. Podobno jest ekranizacja, sprawdzę to. Dużo przygód, dużo dobrych tekstów oraz ciekawych postaci zapełniających stronicy tej książki, którą się pochłania w mgnieniu oka. Polecam gorąco!

Nie była to może zbyt długa recenzja, ale wiecie nie ma co się rozpisywać o detalach. Tę książką naprawdę można połknąć. Mam zamiar przeczytać jeszcze „Atramentowe serce”, ale kurczę już kiedyś widziałem ekranizację. No nic to. Miłego dnia!

Comments (2)

  1. gty

    Odpowiedz

    We wcześniejszych wpisach pod obrazkami można było przeczytać opis, jak się domyślam, dla generatora AI. Szkoda, że zniknęły. Może opisy mogłyby się pojawić jako tooltip? Są widoczne w adresie obrazka, ale nie jest to tak czytelne.

    • Odpowiedz

      Wygrało moje lenistwo, ale oczywiście postaram się od kolejnych wpisów dodać te prompty. Spróbuję z tym tooltipem, albo tak jak wcześniej. Dzięki wielkie za zwrócenie uwagi i wszystkiego dobrego :)

Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Connect with Facebook

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.