Te książki dla dzieciaków, które tutaj się pojawiają w ilości dość znacznej to nadrabiane zaległości w pisaniu o książkach. Sprawiam tylko wrażenie, że tak dużo czytam. Po prostu nazbierało się i trzeba oczyścić półki z bibliotecznych książek. :)

La Luna :) Źródło: https://flic.kr/p/oiXMuz

Jezu jakie to było dobre! Książka pani Kelly Barnhill wprawiła mnie w cudowny nastrój. Baśniowy i fantastyczny świat, w którym mamy smoki (wcale nie takie duże), Czarnoksiężników i Wiedźmy. Mamy też Lunę małą dziewczynkę, której życie będzie miało wpływ na los wielu ludzi. Mamy wioskę otoczoną przez złe moce, której mieszkańcy dawno nie widzieli słońca i nawet nie zdają sobie sprawy w jak złej są sytuacji.

tu jeszcze inny Księżyc. Źródło: https://flic.kr/p/22SQiuL

Luna to tytułowa dziewczynka, która będąc maluteńkim dzieciątkiem opiła się magii z gwiazd i z księżyca. Od tamtej pory jej opiekunka (która uratowała ją przed pewną śmiercią) Wiedźma Xan miała z nią nie lada problem, który rozwiązała na swój sposób. Niestety to było prowizoryczne rozwiązanie i Luna przekona się o tym na własnej skórze.

I znów księżyc. Źródło: https://flic.kr/p/b1tvfv

Ta książka to przecudowna baśń o miłości i nadziei, o smutku i radości. O bliskości i rodzinie, ale też o chciwości i źle, które mogą wykiełkować nawet w najbardziej dobrym środowisku. Zostałem zaczarowany opowieścią fantasy (chociaż bardziej pasuje mi tutaj jednak baśń), która teoeretycznie przeznaczona jest dla młodszych czytelników. Bez nadmiernego moralizatorstwa i pouczania.

A tu taka wizja. Źródło: https://flic.kr/p/5wxzdr

To opowieść mądra, pięknie napisana – melodyjnym językiem (zasługa tłumaczki), która się snuje, ale ma swoje dramatyczne i czasem straszliwe momenty. Polecam gorąco każdemu, do poczytania razem i osobno, bo naprawdę warto.

Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Connect with Facebook

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.