Nie jestem religijnym typem. Na co dzień, raczej omijam świątynie wszelakiej wiary (chyba , że są to świątynie wiedzy i mądrości – czyli biblioteki). Nie da się jednak (przynajmniej w moim przypadku) przeskoczyć kulturowej i społecznej otoczki. Prawda jest taka, że świętujemy w Polsce od dobrego tysiąca lat narodziny żydowskiego dzieciątka, a to że to dzieciątko wcześniej było pogańskim bogiem raczej odeszło w zapomnienie i obecnie nie ma znaczenia. Dlatego zwyczajnie denerwuje mnie ta poprawność polityczna nakazująca mówić, że świętujemy, bo tak się zdarzyło i tak wypada (bez żadnej wzmianki o korzeniach świąt). Z lekkim niesmakiem patrzę na zachodnią Europę, która ulega powolnej islamizacji i pogrąża się w rozmydlonej tolerancji dla tej jakże odmiennej od naszego stylu życia religii. Prawda jest taka, że są to chrześcijańskie święta i jeśli komuś się nie podoba to może spadać (niezły hipokryta ze mnie, ale jakoś to godzę z samym sobą, pewnie gdybym się urodził w Islamabadzie inaczej bym śpiewał, ale żyję tu i teraz). Mnie cieszy cała ta atmosfera, te całe szopki (dosłownie i w przenośni) po prostu cieszę się kiedy są święta. Uwielbiam „Opowieść wigilijną”, nie wstydzę się przyznać, że „Kevina…” mogę oglądać w nieskończoność, i podobno całkiem niezły jestem jeśli chodzi o śpiewanie kolęd. Dlatego życzę Wam moi drodzy przede wszystkim uśmiechu, dystansu do siebie i całego świata i zdrowego ciała na te święta. Niech Wasza wątroba będzie z Wami!

Dobra, tych piosenek mógłbym myliony i myliony zapodać:) Te, które wrzuciłem to tak dla Was poglądowo. Niech Wasze święta będą spokojne, wódka zimna, karp usmażony i pyszny i cieszcie się sobą nawzajem, bo chyba o to w życiu chodzi:)

Jeszcze tylko film pana co się nazywa Terry Gilliam, związany ze świątecznymi kartkami:

Zresztą  znowu filmików około świątecznych jest mnóstwo. Nie będę Wam tu zamieszczał tylko zachęcam do szperania!

Comments (8)

  • charliethelibrarian

   Odpowiedz

   Mój błąd:) Jak mogłem przegapić ten kawałek:) I te swetry:) Wszystkiego dobrego!

 1. Ada

  Odpowiedz

  A zatem… pięknego święta Jule życzę ;)
  A poważnie – niech to będą piękne dni i takie, jak sobie życzysz. Zdrowia i radości.
  W Nowym Roku wszystkiego dobrego i niezliczonych książkowych nowości (a także staroci, jeśli mogę wyrazić egoistyczne życzenie ;)

  • charliethelibrarian

   Odpowiedz

   Dzięki za życzenia. Przepraszam, że tak późno odpowiadam, ale odciąłem się od sieci przez Święta:) Zdrowie było bardzo potrzebne, a radości również nie zabrakło. Egoistyczne życzenie co do staroci postaram się spełnić, jak najszybciej:)

 2. Odpowiedz

  Dzięki za ciekawy wybór filmików. Mnie najbardziej urzekł ten z kartami świątecznymi, jest świetny. :D
  Wspaniałych i radosnych Świąt.

  • charliethelibrarian

   Odpowiedz

   Lirael dzięki:) Po Nowym Roku zabieram się za jakiegoś Kraszewskiego:) Bodajże Józefa Ignaca:)

Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Connect with Facebook

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.