I po raz kolejny długi tytuł. Ach, ach. Mam nadzieję, że tradycja bez wstępniaków skończy się już niedługo, Ukraińcy wygrają wojnę, a Putin sczeźnie gdzieś w kremlowskim dole.

Tak wyglądają ilustracje w książce.

Będzie bardzo krótko, bo choć książka format ma całkiem spory to treści jako takiej nie ma w niej za dużo, ale za to jest to zawartość bardzo interesująca i wciągająca. Gdyż mamy do czynienia z zagadkami logicznymi i na spostrzegawczość oraz takimi co wyobraźnię pobudzają. Podanymi w sposób kolorowy, ciekawy i angażujący.

Bardzo mi się spodobało akurat to zadanie :)

Nie będę się chwalił, że rozwiązałem wszystkie zagadki może dlatego, że to jednak książka dla dzieciaków. Formuła jest prosta – mamy historyjkę, opisaną i zobrazowaną, a my musimy użyć wyobraźni i w miarę logicznego myślenia, aby tę zagadkę rozwikłać. A nasz sposób rozumowania możemy na końcu sprawdzić i się przekonać, czy daliśmy radę

Podglądanie korci, ale należy się powstrzymać i wysilić mózgownicę.

Część zagadek funkcjonuje w obiegu powszechnym (zagadka z kurą, psem, kukurydzą, sułtan), ale większość to są chyba autorskie pomysły. Nie jest to istotne, ja bawiłem się świetnie, a zagadki wykorzystuję w grach bibliotecznych i terenowych, które zdarza mi się projektować i prowadzić.

Polecam gorąco! Dobra zabawa dla całej rodzinki :)

P. S. WSZYSTKIEGO DOBREGO W NOWYM ROKU!

Comments (1)

  1. Pingback: Victor Escandell, Ana Gallo „Zagadki detektywistyczne. Nauka” – Blog Charliego Bibliotekarza

Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Connect with Facebook

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.