Pssst! Hej, moi drodzy! Chcecie się dowiedzieć co skrywa piwnica w bibliotece miejskiej w pewnym małym miasteczku? Czy może to być coś rodem z horroru Kinga? A może coś rodem z filmu gangsterskiego z lat trzydziestych?

Dzisiaj Dzień Kota – więc Olo na półce książek do opisania. Na szczęście trochę już się poprzesuwały te książki, ale cały czas przybywa nowych!

Na pewno Wam tego nie zdradzę, ale krótko powiem, że książkę pani Magdaleny łyknąłem w bardzo krótkim czasie. Nie jest to specjalne osiągnięcie – nie dość, że książka przeznaczona jest dla dzieciaków do dziesiątego roku życia to jeszcze czcionka ogromniasta i tych stron wcale tak dużo tam nie było. Ale też tak szybko mi poszło, bo się ją po prostu świetnie czytało.

Tu ukochany Kostek, który zawsze uwielbiał mojego laptopa. I często mi „pomagał”. Bardzo mi tego kota brakuje. To był najcudowniejszy i najmądrzejszy kot jaki kiedykolwiek stąpał po Ziemi.

Historia Wiktora – warszawiaka od urodzenia, który przeprowadza się z rodzicami i młodszą siostrą do zapadłej, jak on to określa „Dziury” i przeżywa to bardzo. Na szczęście jak to dzieciakowi – udaje mu się nawiązać przyjacielskie relacje z rówieśnikami i wstępuje do BANDY. I zaczynają mieć PRZYGODY, a najlepsze jest to, że całe dnie spędzają w BIBLIOTECE! Co z tego, że knują jak tu złapać bibliotekarki na przestępstwie, ale zawsze to coś :D

Tu Kostek z Jagą zażywają letniego wywczasu :)

Bibliotece, która ma zwariowane dwie bibliotekarki (trochę uproszczone postacie), ale niech już tam będzie i tajemniczą piwnicę, której nie wolno odwiedzać. A jak czegoś nie wolno odwiedzać to znaczy, że tam się dzieją niesamowite rzeczy i dzieciakom wyobraźnia pracuje na pełnych obrotach.

A tu kot z książki dotyczącej starych rosyjskich rękopisów. Bardzo ładny kotek.

Napisana dynamicznie, bez zbędnego zadęcia, ale też w sumie dość stereotypowo książka wydaje mi się świetną propozycją dla dzieciaków w wieku do lat dziesięciu. Jest zagadka, jest rodzina, jest przyjaźń, jest też humor taki szczery i nie wymuszony. Dla mnie bardzo fajna przygoda!

Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Connect with Facebook

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.