I stało się! Moje Drogie i moi Drodzy wpadający na tego blogaska. Wziąłem byłem przeczytałem książkę, która w mej świadomości funkcjonowała jako jedna z bardziej znanych powieści na świecie. Więc przyszedł jej czas. A tutaj jak się okazało owszem książka jest popularna na świcie, ale popularnością największą cieszyła się w Polsce moi Drodzy i moje Drogie!

Zaćmienie, zaćmienie. Alby Headrick https://flic.kr/p/WJKNVr

Szczerze mówiąc wiedziałem tak mało o „Krainie chichów”, że nie miałem żadnych oczekiwań, żadnych wymagań, takie podejście jest dobre, bo nie miałem absolutnie żadnego nastawienia i na czysto niczym tabula rasa mogłem zanurzyć się w twórczość pana Carrolla.

Piękny dom na amerykańskiej prowincji, Galena, Illinois. Randy von Liski Źródło: https://flic.kr/p/2jwVwdt

Dostałem ironiczną, zabawną powieść, w której w pewnym momencie wszystko staje na głowie, a wszelkie zbiegi okoliczności, tajemnica, mroczne sekrety prowadzą do grande finale z mocnym akcentem. I postać głównego bohatera i narratora budzi zarówno sympatię jak i delikatne zniechęcenie. Carroll świetnie oddał klimat małego miasteczka pełnego sekretów, ale znacznie większego kalibru niż to co możemy się spodziewać po małym miasteczku.

Berta. dijey bobo Źródło:https://flic.kr/p/7GpVg3

To dobra książka. Bardzo dobrze napisana, powolne wciąganie czytelnika w tajemnice miasteczka, żywot pisarza, skomplikowane relacje autora biografii z jego córką sprawiają, że mocniej wsiąkamy w świat miasta Galen i jego mieszkańców. Plus jest dużo czarnego i ironicznego humoru, który tak lubię.

P. S. Od czasu przeczytania książka patrzę zupełnie inaczej na bulteriery.

Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Connect with Facebook

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.