kaseta

To jest przyszłość! Źródło: http://www.pinterest.com/pin/230246599671818850/

Nowy rok chciałbym rozpocząć od nowych projektów. Dlatego teraz przedstawiam Wam moją nową stronę, której pomysł łaził mi po głowie od wielu, wielu miesięcy, a sama stronka istnieje już od bardzo wielu dni, ale była utrzymywana w stanie zawieszenia. Jednakże kilka wpisów już przygotowałem.

Trochę wiktoriańska wizja miasta przyszłości. Źródło: pinterest.com

Trochę wiktoriańska wizja miasta przyszłości. Źródło: pinterest.com

Wizje przyszłości traktować będą o wizjach przyszłości (ależ zaskoczenie), które pochodzą z naszej przeszłości. Przyszłości, która nigdy nie nadeszła. Będę bazował na znaleziskach z czasopism, rzadziej z książek i z innych portali internetowych, które ciekawostki znalazły i wygrzebują.

Chciałbym was zabrać w podróż w retrofuturyzm (chyba sam ukułem to określenie, ale głowy za to nie dam) i przecudne czasami w swych błędnych wróżbach przepowiednie dotyczące wyglądu naszej przyszłości pisane przez dziennikarzy i pisarzy dziesiątki lat temu.

Jeden z najczęstszych motywów jeśli chodzi o dziwne wynalazki - latający samochód. Źródło: http://www.pinterest.com/pin/230246599671742789/

Jeden z najczęstszych motywów jeśli chodzi o dziwne wynalazki – latający samochód. Źródło: http://www.pinterest.com/pin/230246599671742789/

Mój najpopularniejszy wpis to była właśnie wizja roku 2000 zamieszczona w „Ilustrowanym Kurierze Codziennym” z roku 1926 – chciałbym pójść tą ścieżką i pokazać Wam setki możliwych przyszłości oraz pokazać Wam również, że pewne pomysły, idee krążyły już od dawna w wyobraźni wielu ludzi, a ich realizacja następuje teraz.

Na „Wizjach przyszłości” będą również w miarę możliwości dodawane szalone wynalazki sprzed lat. Strona jest cały czas w rozbudowie i będzie się zmieniać. Dlatego jeśli ktoś ma jakieś uwagi to zapraszam serdecznie do kontaktu. Mam nadzieję, że wycieczka w retro przyszłość będzie dla Was ciekawa.

Dlatego klikajcie w obrazek i linki rozmieszczone w całym wpisie. Dowiecie się na przykład jak wyglądały obrazkowe wizje roku 2000 pochodzące z 1899 roku, lub też sprawdzicie jaki wynalazek propagowano w przedwojennym polskim czasopiśmie poświęconym wynalazkom. Albo jak wyobrażano sobie przyszłość samochodu w roku 1937.

Klikajcie! A znajdziecie!

Klikajcie! A znajdziecie! Źródło: http://www.pinterest.com/pin/230246599671677887/

Comments (6)

Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Connect with Facebook

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.