Co można z książkami zrobić vol. 11

Heloł! Jak tam upalna sobota Wam mija? Bo w Krakowie jest naprawdę bardzo gorąco jak w takim wielkim piekarniku, co ja osobiście kocham i uwielbiam:) I miałem być na Krakonie, ale jak zwykle wyszło inaczej:(

Dzisiaj powrót do metod znęcania się nad papierem i tworzeniem sztuki Z KART książek, a nie tworzeniem sztuki NA KARTACH książek.

Otóż jest sobie artysta kanadyjski Maskull Lasserre, który robi różne rzeczy. Głównie rzeźbi w przedmiotach codziennego użytku. Nic więc dziwnego, że postanowił sobie porzeźbić w książkach, bo to są dla wielu ludzi przedmioty codziennego użytku. I wyrzeźbił taką świetną czachę. (Ogólnie jak się przyjrzy jego pracom to dużo rzeźbi tych czach, może to coś wspólnego z imieniem Ma – skull, gdzie skull to po angielsku czaszka?). Dobra zobaczcie sobie trzy obrazki:)

Źródło: http://christopherkaufman.com/

Źródło: http://christopherkaufman.com/

tumblr_mqclirv06E1qzd1nwo2_1280

Źródło: http://christopherkaufman.com/

tumblr_mqclirv06E1qzd1nwo1_1280

Źródło: http://christopherkaufman.com/

Jakby ktoś był zainteresowany to tutaj znajdzie stronę domową artysty: http://maskulllasserre.com/home.html.

Podoba mi się to co ten pan tutaj zrobił. Miłej soboty! Nie pijcie za dużo.

7 thoughts on “Co można z książkami zrobić vol. 11

  1. To jakieś bardzo wyszukane metody użycia książek. Rozumiem, że to wszystko do celów wyższych jak i sama literatura jednak sam jestem świadkiem zupełnie utylitarnego wykorzystania książek. Ostatnio w Illinois widziałem przy dużym apartamentowcu wózek samochodowy, którego koła zaklinowano gigantycznym słownikiem Webstera. Chciałem go zabrać, ale nie miałem serca naruszyć tę kompozycję. Wyglądało to przepięknie… :)

  2. Bibliotekarskie serce pewnie rozdarte między podziwem i zawałem :)
    Piękną czaszeczkę wyrzeźbił. Postawiłabym na półce.

  3. Świetna czaszka! Muchę też czasem zabiję opasłym tomem i podobają mi się niektóre rysunki wykonane na zamkniętej książce(mam tu na myśli fore-edge painting). ;)

    • Musiałem sobie sprawdzić termin (fore-edge painting), bo nie miałem pojęcia co on oznacza. Niektóre książki tak ozdobione wyglądają przepięknie. A jak ślicznie na półkach muszą wyglądać:)

  4. Pingback: Studenckie Koło Naukowe Bibliologów "Ex Libris"

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Connect with Facebook