Dzień gniewu moi drodzy nastał! Czy u Was również? Czy czujecie, że koniec blisko, a Dies Irae dosięgnie każdego – wielkiego i maluczkiego, grubego i chudego, mądrego i głupiego? Czy raczej jednak kurde nie chcecie sobie głowy zaprzątać takimi drobnostkami jak koniec świata i plewicie ten ogródek jak Pan Bóg lub Latający Potwór Spaghetti czy też nie istniejący byt, a wewnętrzny przymus moralny przykazał.

©Photo. R.M.N. / R.-G. OjŽda manuskrypt z treścią modlitwy „Wieczne odpoczywanie…”. Żródło: wikipedia.pl

I dotarliśmy moi drodzy do części trzeciej. Czyż nie była to ciekawa i interesująca podróż? Mogę się tak spytać tych, którzy książkę czytali. Albowiem dla tych którzy książki nie czytali moje wpisy praktycznie o fabule nic Wam nie powiedziały i nie powiedzą. Jest w tym mój szatański plan żebyście wreszcie Trylogię husycką przeczytali!

Turniej rycerski. Pojedynek na miecze. Źródło:
http://cyfrowe.mnw.art.pl/dmuseion/docmetadata?id=4290

Jedna będzie uwaga – zakończenie związane z rozwiązaniem kwestii Pomurnika z dupy totalnie. Ale naprawdę totalnie. Tu już nawet deux ex machina mnie wkurzyło. Totalnie znikąd, totalnie bez sensu, totalnie nie występujący wcześniej praktycznie w książce ciąg zdarzeń i takie jeb. Wrażenie takie, jakby Pan Andrzej już zmęczony pisaniem był i chciał skończyć jak najszybciej.

Oto pomurnik. Nie wygląda tak strasznie jak główny Zły w książce. Źródło:
https://www.wbc.poznan.pl/dlibra/show-content/publication/edition/231429?id=231429

Ale ten minus niech nie przysłoni Wam plusów, których znów jest znacznie więcej. Podobno powstał super audiobook z wieloma aktorami odgrywającymi rolę, efektami dźwiękowymi i tak dalej, który jest niemalże sztuką teatralną albo słuchowiskiem. Ja widzę tutaj potencjał na wykur*isty serial, który spokojnie bije na głowę „Grę o tron”, „Wikingów” i tak dalej. Zobaczymy co Netflix zrobi z „Wiedźminem” jeśli będzie sukces to może i przygody Reinmara zostaną zekranizowane. A tutaj HBO mogłoby wejść, bo seksu troszkę jest :D

Polecam cały czas, bo naprawdę warto!

Comments (4)

  1. Zorro

    Odpowiedz

    Trylogia fajna jest. Erudycyjna, polityczna i akcyjna zarazem. Choć mam z nią na pieńku, bo do dziś pamiętam, jak mnie rozczarowało ledwie liźnięcie postaci Zawiszy Czarnego. A tak się szykowałem ja jakąś fajna rozróbę z jego udziałem!
    Ale i tak za najfajniejszy utwór Sapkowskiego uważam „Mischief Creek”!
    Wesołych świat, Karolu!

Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Connect with Facebook

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.